Priskaičiuojama iki 250 rožės rūšių ir daugiau nei 10 tūkst. hibridinių variacijų. Tačiau rožių eterinis aliejus spaudžiamas tik iš pačių kvapniausių, o labiausiai vertinamas iš Rosa damascana – Damasko rožės žiedų, spaudžiamas eterinis aliejus (dar senoviškai vadinamas otu). Bulgarai yra vieni pagrindinių rožių distiliuotojų pasaulyje. Nuolat skendintys vėsiame rūke ir nepaprastai tyrame ore rožių laukai Bulgarijos kalnų slėnyje, kuriame distiliuojamas vienas geriausių pasaulyje rožių otas. Damasko rožės žiedai yra rožiniai ar balkšvi, skleidžiantys šiltą aromatą. Rožių žiedai skinami anksti ryte dar nenukritus rasai, kuomet žiedai yra kvapniausi, prikaupę daugiausiai eterinio aliejaus. Distiliuojami ką tik surinkti, švieži žiedai.
Damaskinių rožių (lot. rosa damascena) hidrolatas (kuriame yra nedideli kiekiai rožių eterinio aliejaus citronelolio, geranolio, eugenolio komponentai) veikia raminančiai, vėsinančiai, drėkinančiai. Tai švelni antiseptinė ir sutraukiamoji priemonė. Rožių vanduo tinka visiems odos tipams, taip pat jautrios, sausos, brandžios odos priežiūrai: padeda mažinti odos raukšles, atjauninti odą (stilimuliuoja naujų ląstelių susidarymą, skatina kolageno sintezę), normalizuoti riebalinių bei prakaito liaukų veiklą, padeda mažinti aknę ir apsaugti nuo uždegimų. Reguliarus rožių vandens naudojimas veido valymui pagerina odos būklę, didina elastingumą, stangrina odą. Rožių hidrolatas taip pat gali būti puiki sudedamoji kosmetinių priemonių dalis (veido ir kūno kremų, veido kaukių, makiažo valiklių, losjonų, balzamų po skutimosi, odos tonikų, šampūnų, dezodorantų ir kt). Rožių substancijos padeda nuo nemigos, streso ir nervinės įtampos. Taip pat sakoma, kas nemėgsta rožių kvapo – tas nepakankamai myli save. Tuomet reikia bandyti jaukintis šį kvapą po truputį, kontempliuoti, medituoti su juo, taip po truputį išmoksite pasitikėti savimi, pamilti save.
Rožių hidrolato panaudojimo būdai:
- naudojant kaip kasdienį odos prausiklį – gausiai apipurškite vandeniu, nuvalykite rožių vandeniu sudrėkintu odos vatos diskeliu (makiažo nenuvalo) ir vėl papurkšti ant veido hidrolatu, esant būtinybei odą tepti veido kremu ar aliejumi. O valant odą makiažo valikliu, odą papurkšti rožių vandeniu ir leisti nudžiūti natūraliai.
- naudojant kaip kasdienį odos drėkiklį – apipurškite nuvalytą veidą, kaklą bei dekolte sritį hidrolatu bei pasitepkite veido kremu ar aliejumi. Hidrolatas taip pat gali būti purškiamas tiesiai ant makiažo, jo nesugadins, bet bus naudingas odą: nuramins ir padrėkins. Taip pat esant sausam orui kambaryje (sausose, kondicionuotose patalpose) galima naudoti kaip veido ir kaklo drėkiklį. Nepamainomas gaiviklis kelionėse ne tik veidui, bet ir rankoms, pavargusioms kojoms ar visam kūnui. Galima naudoti kaip kojų gaiviklį.
- suvilgykite vatos gabalėlį rožių vandeniu, užsimerkite, uždėkite suvilgytą vatos gabalėlį ant akių vokų, palaikykite apie 5 min., tada nuimkite ir lėtai atsimerkite (tokie akių kompresai mažina akių nuovargį, mažina paakių paburkimą).
- dėl regeneracinių savybių šis hidrolatas padeda išvengti strijų (siekiant geresnių rezultatų rekomenduojame naudoti su erškėtuogių sėklų aliejumi).
- naudojant rožių vandenį po depiliacijos, pirties, kuno šveitimo ar po bet kokių kitų grožio procedūrų, padeda nuraminti odą ir paruošti ją kitų kosmetikos priemonių naudojimui.
- Purškiant ant sausų ar šlapių plaukų rožių vanduo padeda sugrąžinti plaukams blizgesį ir drėgmę, lengvina šukavimą, sumažina plaukų elektrinimąsi (purkšti ant sausų ar šlapių plaukų).
- Purškiant ant galvos odos (padarykite keletą sklastymų ir purkškite sausą, sudirgusią galvos odą rožių vandeniu kelis kartus per dieną) rožių vanduo padeda mažinti galvos odos sudirgimą ir niežulį, taip pat padeda atsikratyti pleiskanų.
- naudojant kaip oro gaiviklį, drėkiklį (purkšti patalpų orą arba naudoti eterinių aliejų garintuvuose, skiedžiant su distiliuotu vandeniu – taip valomas ir drėkinamas patalpų oras).
- naudojant prieš miegą pakvėpinant patalynę ar miegamajį (taip padės sukurti ramią atmosferą, greičiau atsipalaiduoti bei suteikti saldesnį miegą).
- naudojant kaip burnos skalavimo skystį ir gaiviklį kartu su mėtų hidrolatu (veikia antibakteriškai).
- Rožių vandenį galima naudoti kaip natūralius kvepalus, kvapas bus subtiliai švelnus, tačiau patys jį užuosite, kvepėsite gaiviai.
- Rožių hidrolatas turi harmonus subalansuojančių savybių, dėl to ypač rekomenduojamas sulaukus vyresnio amžiaus. Sakoma, kad rožių substancijos padeda įveikti PMS, menstruacinius skausmus ir nuotaikų svyravimus. Dėl šių savybių geriama rožių arbatą arba stiklinė vandens (geriausiai šilto) su pusę arbatinio šaukštelio (arba keli įpurškimai) rožių hidrolato. Kadangi rožių substancijos turi fitoestrogenų (kurie yra augalinės kilmės cheminės medžiagos, kurių struktūra panaši į estrogeną), šiame punkte nurodyto rožių substancijų vartojimo reikėtų vengti nėštumo laikotarpiu.
- Rožių vandens ph yra apie 5 -5,5, todėl puikiai tinka naudoti intymiai higienai.
- Rožių vanduo bei rožių žiedlapiai naudojami maisto gamyboje (pvz., gaminant desertus ir gėrimus). Nuo romėnų laikų cukruoti rožių žiedlapiai, rožių džemas ir rožių vanduo buvo valgomi ir geriami – palaima jas skanauti, palaima užuosti šį nuostabų aromatą bei juo kvepėti.
- dėl augalinių fitoestrogenų rožių vanduo tinka žydintiems augalams (tiek skintiems, tiek lauko, tiek vazoniniams). Kad gėlės žydėtų gausiau ir ilgiau, kasdien papurkškite juos rožių žiedų vandeniu. Taip pat rožių žiedų vanduo gerokai prailgina skintų rožių žydėjimo laiką – kasdien pakeiskite vandenį vazoje, patrumpinkite kotelius, o žiedus papurkškite rožių vandeniu.
-
Produktas su nuolaidaDamaskinių rožių hidrolatas€6.00 – €95.00
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.